Informace o poskytování dotací z rozpočtu Města Jiříkova v roce 2017

Stejně jako v roce 2016, tak i pro následující rok 2017 Zastupitelstvo města Jiříkova zvolilo opět individuální poskytování dotací na základě žádosti dle zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších zákonů.

Žadatelé mohou tedy o dotaci žádat formou „Žádosti o poskytnutí dotace z rozpočtu Města Jiříkova.“ Tento formulář je k dispozici na stránkách města www.mestojirikov.cz a na ekonomickém odboru Městského úřadu v Jiříkově. Formulář je jednoduchý a srozumitelný, je nutnost při žádosti o dotaci vše řádně vyplnit a přiložit všechny požadované přílohy. V případě nejasností je možné se obrátit o radu na ekonomický odbor MěÚ Jiříkov.

Žádosti je možné předkládat po celý kalendářní rok bez omezení prostřednictvím podatelny MěÚ v Jiříkově. Jednotlivé žádosti budou individuálně posuzovány Finančním výborem Zastupitelstva města Jiříkova a s jeho vyjádřením budou postoupeny do příslušného orgánu města, který bude o poskytnutí dotace rozhodovat. V případě žádosti o dotaci vyšší než 50 000,- Kč, bude tímto orgánem Zastupitelstvo města Jiříkova, v opačném případě Rada města Jiříkova.

Schválená dotace bude poskytována formou veřejnoprávní smlouvy, která zpřesní použití dotace a její vyúčtování. Ke každé poskytnuté dotaci bude povinný procentuální podíl z vlastního zdroje žadatele. Vzor této smlouvy je také na webových stránkách Města Jiříkova.

Ing. Jitka Schovancová, vedoucí ekonomického odboru