Šluknovské RIC reprezentovalo

Šluknovské Regionální informační centrum reprezentovalo město Šluknov a region Šluknovska na dalším veletrhu cestovního ruchu

Ve dnech 12.-15.01.2012 se na brněnském výstavišti konal další již tradiční mezinárodní veletrh turistických možností v regionech - REGIONTOUR BRNO 2012. Jako každoročně reprezentovalo Regionální informační centrum sídlící ve Šluknovském zámku nejen město Šluknov, ale také obce a města celého Šluknovského výběžku, a to již po šesté od roku 2007. V rámci výstavní expozice výstavní plochy Ústeckého kraje sdílelo Šluknovsko spolu s ostatními městy z regionu prostor pro výstavu mnoha různých materiálů, prospektů, brožur, letáků, propagačních bulletin, upomínkových předmětů aj.

Veletrhu se účastnila široká odborná veřejnost, ale také zájemci o všeobecnou či konkrétní turistiku a aktivní dovolenou v Čechách. Oproti letům předešlým byl zájem rovněž o informace související s nepokoji, které nechvalně „proslavily“ náš výběžek po celé zemi, a týkaly se problematiky soužití místních občanů s romskou komunitou. Velká poptávka návštěvníků se tradičně vztahovala k ubytovacím možnostem v regionu, tipům na výlety pro celou rodinu, a zájem byl konkrétně o pěší a cyklistickou turistiku apod.

Veletrhu cestovního ruchu jsme se účastnili za pomoci finanční spolupráce a podpory obcí a měst mikroregionu Sever a mikroregionu Tolštejn, kterým tímto děkujeme, neboť nám všem z celého výběžku jde o společnou věc - abychom opět měli možnost přivítat během tohoto roku a nadcházející turistické sezóny mnoho dalších spokojených a nadšených návštěvníků a turistů z různých koutů naší země, jak nových, tak i těch, kteří se k nám již poněkolikáté vrací s obdivem k našim památkám a krásám celého Českého Švýcarska a Národního parku, jehož jsme neodmyslitelnou součástí.

Pavla Kratochvílová, RIC Šluknovský zámek