ZŠ Jiříkov - Lyžák 2012

Tisk

DSCF2696  zmena velikostiAni přízemní mrazíky (-25°C) nám nemohly zabránit v uspořádání tradičního lyžařského zájezdu do hor Lužických. TOP 23 nejlepších lyžařů ze 7. -9. ročníku se v neděli 5. února vydal k chatě Luž. Na parkoviště jsme se doslova navzájem vytlačili a pak už nám nic nebránilo se seznámit s kamarádkou sjezdovkou U Pitkina. A vvooo tttom to je! Všichni účastníci byli vybaveni sjezdovkami i běžkami (žáci měli možnost si zdarma půjčit výbavu ve škole). Na hlavách všech lyžařů seděly slušivé helmy, které pomáhaly chránit před úrazem, aby nedošlo ke ztrátě paměti, tudíž k nenávratné ztrátě informací získaných během výuky před výcvikem.

lyk   2012 115 zmena velikostiPři první jízdě bylo ihned vidět, že jsou mezi námi lyžaři dobří a ještě lepší. Během kurzu absolvovali účastníci zájezdu sjezdový (obraty, výstupy, oblouky…) i běžecký výcvik (mazání, styly běhů . . .). Na dřevcích pádivých se děti zúčastnily minizávodu ve freestylu ala „S tebou mě baví svět“. Zde vyhrála Verča Gottlieberová ze 7.A. Ve sjezdu byl na čtvrtek naplánován slalom. V tomto extrémně obtížném závodě , v silné konkurenci chlapců, nejvyšší mety dosáhl Matěj Dvořák ze 7.A, který si tímto výkonem řekl o nominaci na OH v Soči r.2014 do reprezentace minimálně Zimbabwe či jiné lyžařské velmoci. Z děvčat si zlato vyslalomovala opět Verča Gottlieberová ze 7.A.

Středeční odpoledne jsme aktivně odpočívali formou her na sněhu. O postavy obalené sněhem nebyla nouze. Po dva večery měli lyžníci přednášku s instruktážním DVD o bezpečnosti chování na sjezdovce, mazání lyží, metodice lyžování a zimních sportech. Veškeré získané znalosti předvedli v závěrečném testu. Nejlepším lyžařem teoretikem se stala znovu Verča Gottlieberová ze 7.A. V soutěži o „Nejlepší pokoj“ vyhrála Zuzka Berková (8.A) s Nikolou Richterovou (7.A). Závěrečný večer byl v rytmu disco, svítivých kroužků a vlnících se postav. V pátek po řízku s bramborem byl naplánován odvoz „nejlepšího materiálu“ ze Střední Evropy. Tímto bychom chtěli poděkovat p. Kristlovi, p. Berkovi, p. Lališovi, p. Gottlieberovi, p. Tillnerovi, p. Marešovi, p. Svobodovi, p. Vaiglovi, p. Paulovi, p. Kučerovi, p. Samkovi, kteří nám sponzorsky pomohli s odvozem dětí a lyžařské výzbroje tam i zpět. Poděkování patří i paní Bajerové, která nám ušila řemínky na svázání lyží.

lyk   2012 76 zmena velikostiA Vy, šesťáci, už teď se těšte na lyžák 2013. Vybavení ve škole máme, takže jedinou překážkou mohou být finance, ale vzhledem k současným cenám cigaret a alkoholu těch 1800,-Kč za týdenní lyžařský kurs není až tak závratná částka.

p. uč. Jan Kolář a Mgr. Jaroslav Vomáčka