Turnaj v malé kopané o putovní pohár starosty města Jiříkova 2012

První státní svátek v červenci je spjat s turnajem malé kopané v Jiříkově. Letos termín turnaje vyšel na čtvrtek, kdy se na hřišti TJ Spartaku Jiříkov uskutečnil již 18. ročník turnaje o putovní pohár starosty města Jiříkova. Tak jako v minulých letech pořadatelé připravili dvě kategorie a to volnou pro hráče od 15 let do neomezení a pak kategorii gardy - pro hráče jen nad 35 let. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 17 mužstev jen do kategorie volná, které byly rozděleny do čtyř skupin. Vítěz posledních dvou ročníků FCH Most byl nasazen do skupiny „D“, kteří se dostali až do semifinále a v rozstřelu na pokutové kopy s hráči Restaurace u Hrdličků Rumburk obsadili třetí místo. Ze skupin do osmifinále nepostoupilo jen mužstvo složené z vietnamských podnikatelů. Ostatní mužstva si to v osmifinále rozdala vyřazovacím systémem. Do finále se probojovali hráči SK Velkého Šenova a BEST OF Varnsdorf. V normální hrací době se o vítězi nerozhodlo a tak na řadu přišly pokutové kopy, na které vyhráli hráči BEST OF Varnsdorf, kteří se tak stali vítězem 18. ročníku.

Děkuji touto cestou všem mužstvům, která se turnaje zúčastnila a   pořadatelům patří dík za zajištění turnaje, neboť v horkém počasí to nebylo jednoduché, jak pro hráče, tak pro pořadatele. Poděkování patří rovněž panu Nagymu, který se s několika dobrovolníky postaral o kvalitní občerstvení.

Michal Maják, starosta města