Jedenáctý ročník akce „Hudba spojuje sousedy“ na Jitrovníku

petimesti 600Už jedenácté setkání občanů Pětiměstí, tj. občanů Šluknova, Jiříkova, Oppachu, Neusalza-Smprembergu, Ebersbachu-Neugersdorfu a Sohlandu, v rámci akce „Hudba spojuje sousedy“ proběhlo v neděli 27.  května 2012 v Království pod televizní věží na Jitrovníku a již tradičně mělo následující průběh: slunečné počasí,  několik stovek účastníků z obou stran hranice ve skvělé náladě, dostatek dobrého jídla a pití a výbornou kapelu Peleton, která  kvalitně "vystřihla" jak klasickou dechovku, tak i kousky odvázanější - bližší mladým lidem. Kromě pěších turistů dorazili i jezdci na kolech. Účast obyvatel z obcí na české i německé straně hranic byla opravdu hojná. Starostové obcí sdružených v Pětiměstí jako každý rok zahájili příjemné odpoledne přípitkem a krátkými přáními dobré zábavy. Akce se koná v rámci projektu „Hudba spojuje sousedy“.

Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti.
Projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond malých projektů Cíl 3 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa.

euroreg nisa  ziel-cil-3  EFRE