Prohlášení o přístupnosti

Tisk

Na webové prezentaci města Jiříkov jsou informace související s výkonem veřejné správy zveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Webová prezentace vyhovuje ve vysoké míře požadavkům kladeným Vyhláškou č. 64/2008 o formě zveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Stránky využívají doplňků Java Script a CSS. I bez těchto doplňků jsou stránky standardně ovladatelné a plně použitelné. Web je tak možné používat na různých výstupních zařízeních. Velikost písma je definována v relativních jednotkách, aby bylo možno písmo zvětšovat či zmenšovat pomocí prohlížeče. Většina stránek obsahuje symbol tiskárny (tisk), který zobrazí příslušnou stránku ve zjednodušeném textovém náhledu. Tisk stránky je pak umožněn pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů.

Některé informace nabízíme v podobě stažitelných dokumentů (PDF, DOC, XLS), a to především z důvodu jejich velkého rozsahu či nedostupnosti dokumentů v jiné podobě (např. vyhlášky na úřední desce). Pro zobrazení dokumentů v obecném formátu PDF, doporučujeme rozšířit internetový prohlížeč o aplikaci Adobe Reader, která je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe. Některé dokumenty a formuláře jsou kromě formátu PDF zároveň k dispozici ve formátech DOC, XLS apod., aby byla umožněna jejich editace. Pro zobrazení a úpravu těchto dokumentů jsou nutné aplikace balíčku Microsoft Office, nebo OpenOffice.org 3.0. Balíček kancelářských aplikací OpenOffice.org 3.0 je zdarma ke stažení na stránkách OpenOffice.org. Pro zobrazení a tisk těchto dokumentů je možné použít i speciálních prohlížečů (např. Word Viewer), které jsou zdarma ke stažení na stránkách společnosti Microsoft.

Výjimky z pravidel o přístupnosti webu
Pro některá oznámení uveřejněná na elektronické úřední desce Městského úřadu Jiříkov není k dispozici elektronická textová verze, jsou tedy k dispozici pouze v obrazovém formátu (obrazový PDF, JPEG)

Technická správa
V případě jakýhkoliv problémů s přístupností obsahu či funkcionality webu kontaktujte prosím správce webu na adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Web
Provozován na open-source CMS Joomla, verze webu 3.0β, webmaster Michal Gavlík. Technický provoz zajištuje firma UpTime.


Všechny texty a fotografie zde umístěné jsou majetkem jednotlivých autorů (město Jiříkov, není-li uvedeno jinak) a zveřejněny pod licencí Creative Commons CC BY-SA 3.0